بازار اینترنتی یا Market place چیست ؟

بازار اینترنتی یا Market place چیست ؟

مارکت پلیس بستری است که امکان خرید کاربر را از چندین تامین‌کننده‌ی متفاوت بوجود می‌آورد .


بازار اینترنتی یا Market Place چیست ؟

آیا تا به حال در مورد بازار اینترنتی یا مارکت پلیس چیزی شنیدید؟ اکثر مردم تصور می‌کنند که به طور کلی فروشگاه‌ها از دو نوع تشکیل شده اند. فروشگاه‌های فیزیکی که در سطح شهر و به عنوان مغازه مشاهده می‌کنیم و فروشگاه مجازی که در فضای اینترنت محصولات خود را به فروش می رسانند . اما فروشگاه‌های اینترنتی از آنچه که شما فکر می‌کنید به‌ مراتب ساختار پیچیده‌تری دارند . فروشگاه‌های مجازی به دسته‌‌بندی‌های مختلفی تقسیم شده و هر کدام روند فعالیت متفاوتی دارند .

از انواع فروشگاه‌های اینترنتی می‌توان به کسب و کارهای E-Commerce، فروشگاه‌های مارکت پلیس Market place ، بازارچه‌های اینترنتی و غیره اشاره کرد که در این مقاله نحوه عملکرد فروشگاه‌ اینترنتی از نوع مارکت پلیس را برای شما شرح خواهیم داد.

یک بازار اینترنتی مارکت پلیس برخلاف دیگر فروشگاه‌های حقیقی و مجازی ، خود کالایی را خریداری نکرده و وظیفه اصلی آن ایجاد ارتباط بین مشتری و تأمین‌کنندگان است . در این نوع کسب ‌و کار اینترنتی ، مدیر فروشگاه خود اقدام به خرید حجم زیادی از کالا نمی‌کند ، بلکه با تأمین کنندگان و واردکنندگان مختلف قرار داد بسته و کالاهایی که این افراد عرضه می‌کنند را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد . تأمین‌کنندگان ابتدا لیست موجودی محصولات خود را در اختیار فروشگاه قرار داده و بازار اینترنتی مارکت پلیس پس از بررسی محصولات ، پنلی اختصاصی را در اختیار تأمین‌کنندگان قرار می هد . بدین ترتیب تأمین کننده کالا از طریق این پنل به صورت ناگهانی با گروهی از مشتریانی که همواره به دنبال آن‌ها بوده است دست پیدا خواهد کرد و در آن سو مشتریان نیز کالاهایی که مدت‌ها به دنبال آن بوده‌اند را به ‌راحتی خریداری خواهند کرد.

نظرات

نظر خود را بنوسید

بالا