Warning: Division by zero in /home/sabadsazco/public_html/modules/leoblog/controllers/front/blog.php on line 249

Warning: Division by zero in /home/sabadsazco/public_html/modules/leoblog/controllers/front/blog.php on line 252
روش های بهبود سئو وبسایت - فروشگاه ساز ، سبد ساز

روش های بهبود سئو وبسایت

روش های تقویت سئو برای وبسایت شما


روش های تقویت سئو برای وبسایت شما

محبوب شدن وبسایت شما و افزایش رنکینگ سایت شما در موتور های جست و جو تماما بسته به بهینه سازی سئو شما بستگی دارد و چناجه نتوانید خود را با این قائده یکی کنید از بازار آنلاین سودی نخواهید برد. همواره از طرف خیلی از شرکت ها و فروشگاه های اینترنتی هزینه های بسیاری بابت افزایش رنک سئو می شود که با نتایجی که به ما می دهد همخوانی ندارد . قطعا بهینه سازی وبسایت و سئو هزینه کردن زیاد نیست و نخواهد بود.در این مقاله شمت با چندین روش برای بهینه سازی سئو و افزایش رنک خود آشنا خواهید شد. البته این تمام راه ها نیست و یک کارشناس سئو میتواند برای افزایش رنک شما قدم های بیشتری بردارد.

 1. کلمات کلیدی

انتخاب کلمات کلیدی مناسب با کسب و کار شما همیشه کار سختی نیست، مخصوصا زمانی که ابزار های رایگانی نیز برای این کار در دسترس همگان باشد. در AdWords گوگل دو ابزار رایگان Google Trendsو Google's Keyword Tool را حتما دیده اید. این دو ابزار رایگانی هستند که گوگل به شما می دهد و می توانید از آن‌ها به راحتی استفاده کنید.

2. محتوای که کپی است را پاک کنید

گوگل در Google Search Console خود به شما کمک می کند محتویات کپی شده را به راحتی در سایت خودتان پیدا کنید. برای آن که سایت شما برای موتور های جستجو بهینه سازی شود، این ابزار کمک شایانی به شما خواهد کرد. محتوای کپی شده می تواند تاثیرات بسیار منفی ای بر روی رتبه سئو بگذارد.

3. ارور 404 نداشته باشید

صفحاتی که ارور 404 دارند همان صفحاتی هستند که در سایت شما مرده اند. برای حل این مشکل می تواند در Google Search Console برای یافتن و اصلاح این صفحات و تبدیل آن به تغییر مسیر 301 اقدام کنید.

 

4. برای هر صفحه عنوان یکتا بنویسید

هر صفحه باید دارای عنوانی کمتر از 70 کاراکتر باشد که به وسیله این عنوان آن صفحه توضیح داده می شود. برای آن که سایت شما رتبه سئو بهتری کسب کند و برای موتورهای جستجو بهینه سازی شود، باید از عناوینی یکتا برای هر کدام از این صفحات استفاده کنید که به بهترین شیوه محتوای آن صفحه را توضیح داده و شامل کلمه کلیدی اصلی آن مطلب باشد. برای این کار هیچ کس بهتر از شما نمی تواند عمل کند، پس دست به کار شوید و عنوانی مناسب را انتخاب کنید.

 

5. برای توضیحات متای خود توضیحات قانع کننده بنویسید

 

هر صفحه از سایت باید دارای توضیحات متا (Meta description) با کمتر از 160 کاراکتر باشد که به خوبی محتوای آن صفحه را توضیح دهد. توضیحات متای صفحات، منجر به بهبود رتبه مستقیم برای آن صفحه و محتوا نمی شود اما در کلیک خوردن آن صفحه تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. کاربر در موتور های جستجو مطلب مورد نظر خود را سرچ می کند با خواندن این متن تصمیم می گیرد آیا وارد سایت شما بشود و یا خیر. آیا محتوای سایت شما آن چیزی که او نیاز دارد هست یا خیر. پس برای هر صفحه توضیحات متایی بنویسید که کاربر را پس از خواندن آن متقاعد کند صفحات شما را باز کند. اما به یاد داشته باشید، این توضیحات باید در آن صفحه برای کاربر به دست آوردنی باشد. یا به زبان ساده، پس از ورود به سایت و مواجه شدن با محتوای صفحه، کاربر همان چیزی را ببیند که انتظارش را داشته است، چرا که در غیر این صورت صفحه شما را به سرعت خواهد بست و این موضوع باعث افزایش نرخ پرش سایت شما شده و تاثیر منفی بر رتبه سئوی شما خواهد گذاشت.

6. ساختار لینکی سایت خود را درست کنید

لینک صفحات شما باید خوانایی داشته باشد و در آن از کلمه کلیدی مربوط به آن صفحه و عنوان صفحه استفاده کنید. از به کاربردن شماره و کاراکتر های رندوم خودداری کنید.

7. بلاگ خبری سایت را به طور مداوم به روز رسانی کنید

محتوای بیشتر، تا زمانی که برای مخاطب ارزشمند باشد، می تواند برای بهینه شدن سایت و وبلاگ شما و همچنین کسب رتبه سئو بهتر برای سایت مفید باشد. پس مطالب جدید و کاربر پسند بنویسید.

 

8. از تگ های h1,h2,h3 در سرعنوان های خود استفاده کنید

به صورت منطقی هر محتوا باید به زیر عنوان هایی تقسیم بندی شود که با تگ های هدر برای موتور های جستجو شناخته می شود. گوگل برای این عناوین اهمیت زیادی قائل است. پس به ترتیب از این هدر  ها برای زیر عنوان ها و عنوان های اصلی مطالب خودتان استفاده کنید.

9. لینک های داخلی برای محتوا ایجاد کنید و از رقص گوگل استفاده کنید

لینک کردن صفحات مربوط به هم در تجربه کاربری UX بسیار تاثیر گذار خواهد بود، همچنین لینک های داخلی به گوگل کمک می کند تا بتواند رابطه میان صفحات را به خوبی درک کند. پس در سایت خودتان از لینک های داخلی استفاده کنید.

10. تصاویر خود را بهینه کنید

تصاویر هر صفحه نیز باید بهینه سازی شوند. باید برای آنها از تگ های تاتیل (Title) و Alt استفاده شود و در فرمت های عمومی از تصاویر استفاده شود.

 11.رفرنس دهی معتبر از منابع خارجی!

گوگل به آن که شما چه چیزی به یک مطلب لینک می کنید توجه زیادی دارد. استفاده از رفرنس های معتبر برای استناد دادن به محتوای شما هم به گوگل کمک می کند تا اعتبار محتوای شما را درک کند و هم به کاربران سایت.

12.اشتراک گذاری در صفحات مجازی را مدنظر قرار دهید.

هر مطلب سایت شما بهتر است با آیکون هایی که اقدام به اشتراک گذاری آن محتوا در شبکه های اجتماعی می کنند همراه باشد. اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی باعث تقویت سیگنال های غیر مستقیم سایت می شود و به شما کمک می کند لینک های ورودی بیشتری برای سایت و وبلاگتان به دست بیاورید.

 

13.  سرعت بارگذاری  سایت را با بهینه سازی استاندارد کنید!

این کار هم می تواند ساده باشد و هم بسیار سخت و بستگی به نوع عملکرد شما خواهد داشت. از بهینه سازی و کم کردن حجم تصاویر و کمپرس کردن فایلها، تا استفاده از پلاگین های کش و استفاده از سرویس دهنده هاستینگ سریع و قدرتمند می توانند در این راه شما را یاری کنند.

14.  بهینه سازی برای دستگاه های موبایل و رسپانسیو بودن را مدنظر قرار دهید!

قسمت اعظمی از جستجو گوگل در حال حاضر بر اساس دستگاه های موبایل انجام می شود. گوگل نیز به این موضوع بیشتر از همه ما اهمیت می دهد و در نتایج جستجو، صفحاتی را نشان می دهد که برای دستگاه های موبایل بهینه سازی شده باشند. بخشی از این کار می تواند توسط طراح و بخشی دیگر توسط شما انجام شود. ریسپانسیو کردن بر عهده طراح و متخصص است اما شما هم می توانید از پلاگین های AMP برای این منظور استفاده کنید. به وسیله این پلاگین ها شما می توانید بخش بسیار بزرگی از سایت را برای دستگاه های موبایلی بهینه سازی کنید. البته توجه داشته باشید، این کار نیازمند تجربه و دانش است و اگر در این کار توانایی لازم را ندارید، حتما آن را به متخصصین برون سپاری کنید.

 

15.  برای سایت خود لینک بدست بیاورید

به دست آوردن لینک یکی از بزرگترین هزینه ها را برای سئو سایت دارد، اما اگر تازه دست به کار شدید، می توانید بخشی از این کار را به صورت رایگان انجام دهید. استفاده از انجمن های گفتگو، تا ارسال محتوای سایت به مجلات و سایت های معتبر برای انتشار دوباره گرفته تا درخواست از دوستان و همکاران برای لینک کردن سایت شما راه های بسیار مناسبی هستند.

16.  لینک های بی مربوط را حذف کنید

در کنسول گوگل شما می توانید لیستی از لینک هایی که به سایت شما شده است را دانلود نمایید. لینک هایی که می توانند به سایت شما اثار منفی بگذارند را با درخواست پاک کردن آدرس سایت به وبمستر آن سایت از میان ببرید. داشتن لینک ورودی همیشه برای رتبه سئو مثبت نخواهد بود. اگر لینک ورودی از یک سایت اسپم و یا مزرعه لینک باشد، نه تنها به بهبود رتبه سئوی سایت شما کمک نخواهد کرد، بلکه تاثیرات منفی زیادی را هم بر روی رتبه سئوی سایت خواهد گذاشت.

  1. محتوای خود را به اشتراک بگذارید!

ممکن است مقالات بسیار خوبی بنویسید، اما با آنها چه کار می کنید؟ یک لحظه تامل کنید، و بعد محتوای تولیدی سایت را از طریق شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. مخاطبین شبکه های اجتماعی بسیار زیاد هستند و ممکن است بسیاری از کاربران محتوای شما را به اشتراک نگذارند! مشکلی وجود ندارد! اگر محتوای شما خوب و با کیفیت است، خودتان اقدام به اشتراک گذاری کنید! در آینده نیز مخاطبین همان ها را به اشتراک خواهند گذاشت و ورودی های سایت شما بیشتر خواهند شد.

 

در پایان باید خدمت شما عرض کنم که تلاش کنید از تمام این امکانات به درستی استفاده کنید تا سایت خودتان را برای موتور های جستجو بهینه سازی کنید، اما به یاد داشته باشید این موارد تنها بخشی از کار است، تمام سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو به همین موارد ختم نمی شود، اما حداقل می توانید بدون صرف هزینه، سایت خودتان را به این 17 روش تقویت کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات

نظر خود را بنوسید

بالا