Warning: Division by zero in /home/sabadsazco/public_html/modules/leoblog/controllers/front/blog.php on line 249

Warning: Division by zero in /home/sabadsazco/public_html/modules/leoblog/controllers/front/blog.php on line 252
موتورهای جستجو چگونه کار میکنند؟(بخش اول) - فروشگاه ساز ، سبد ساز

موتورهای جستجو چگونه کار میکنند؟(بخش اول)

موتورهای جستجو چگونه کار می کنند ؟

موتورهای جستجو دارای دو عملکرد عمده هستند ، خزیدن و ایجاد یک شاخص و تعیین رتبه بندی های سایت ها بر اساس الگوهای خود و نمایش مرتبط ترین آن سایت ها به جستجوی کاربران.


موتورهای جستجو چگونه کار می کنند ؟

موتورهای جستجو دارای دو عملکرد عمده هستند ، خزیدن و ایجاد یک شاخص و تعیین رتبه بندی های سایت ها بر اساس الگوهای خود و نمایش مرتبط ترین آن سایت ها به جستجوی کاربران.

جهان وب را به عنوان یک شبکه متوقف شده در یک سیستم مترو بزرگ شهر تصور کنید.

هر ایستگاه توقف یک سند منحصر به فرد است که معمولا یک صفحه وب است، اما گاهی اوقات یک PDF، JPG یا دیگر فایل)موتورهای جستجو نیاز به یک راه برای خزیدن کل شهر و پیدا کردن تمام توقف گاه ها در طول مسیر دارند، بنابراین آنها از بهترین مسیر موجود یعنی لینک ها استفاده می کنند..

ساختار لینک سرور وب برای اتصال تمام صفحات به یکدیگر است.

لینک ها اجازه می دهد ربات های خودکار موتورهای جستجوکه با نام "خزنده ها" و یا "عنکبوت" قبلا اعلام کردیم به راحتی به میلیاردها سند در سطح وب دسترسی داشته باشند.

هنگامی که موتورها این صفحات را پیدا می کنند، کد آنها را از آنها رمزگشایی می کنند و قطعات انتخاب شده را در پایگاه داده های عظیم خود ذخیره می کنند تا زمانی که برای پرس و جوی بعدی جستجو شوند،برای رسیدن به چنین کار فوق العاده برای نگهداری میلیاردها صفحه که می توان در یک ثانیه به آنها دسترسی پیدا کرد ، شرکت های موتور جستجو مرکز داده ها (دیتاسنتر) خود را در سراسر جهان ساخته اند.

این انبارهای هیجان انگیز (مرکز داده ها )، هزاران دستگاه از کامپیوتر ها را برای پردازش اطلاعات عظیم .در نظر گرفتهاند که وقتی یک شخص در هر یک از موتورهای اصلی جستجو می کند، آنها تقاضای نتایج را بلافاصله به کاربر ارائه می دهند؛ حتی یک تاخیر یک یا دو ثانیه می تواند باعث نارضایتی کاربر شود، بنابراین موتورها جستجو برای ارائه سریعترین پاسخ به همان اندازه سریع کار می کنند.

 موتورهای جستجو ماشین های پاسخ هستند. هنگامی که یک فرد جستجوی آنلاین را انجام می دهد، موتور جستجو یک دسته از میلیاردها اسناد را مرتب می کند و دو چیز را انجام می دهد: اول، تنها نتایجی را که برای پرس و جو جستجوگر مرتبط یا مفید هستند را باز می گرداند. دوم، این نتایج را با توجه به محبوبیت وب سایت های ارائه این اطلاعات رتبه بندی می کند. این هم از اهمیت سئو است که فرآیند جستجو را در آخر به نفع کسی است که بهترین سئور را داشته باشد.

موتورهای جستجو چگونه ارتباط و محبوبیت را تعیین می کنند؟

ارتباط به معنای بیش از یافتن یک صفحه با کلمات مناسب است. در روزهای اولیه وب، موتورهای جستجو به مراتب بیشتر از این گام ساده نبودند و نتایج جستجو با ارزش محدود بود. در طول سالهای بعد ، مهندسان هوشمند روشهای بهتر برای مطابقت نتایج با پرس و جوهای جستجوگرها را طراحی کرده اند. امروزه صدها عامل بر روی ارتباط تاثیر می گذارند و ما در مورد این مهم خواهیم کرد.

موتورهای جستجو معمولا فرض می کنند که محبوب ترین سایت، صفحه یا سند، ارزشمندترین اطلاعاتی که در آن قرار دارد را باید داشته باشد. این فرضیه نسبت به رضایت کاربر با نتایج جستجو نسبتا موفق بوده است.

محبوبیت و ارتباطات به صورت دستی مشخص نیست. در عوض، موتورها از معادلات ریاضی (الگوریتم) برای مرتب سازی گندم از کاه استفاده می کنند و سپس گندم را به ترتیب کیفیت (محبوبیت) رتبه بندی می کنند.

این الگوریتم ها اغلب شامل صدها متغیر هستند. در زمینه بازاریابی جستجو، ما به آنها به عنوان "عوامل رتبه بندی" اشاره می کنیم.

 شما می توانید بر این باور باشید که موتورهای جستجو بر این باورند که ایالت اوهایو صفحه مناسب و محبوب برای پرس و جو "دانشگاه ها " است در حالی که صفحه برای هاروارد کمتر محبوب و مرتبط است.

 چگونه می توانم برخی از موفقیت ها را به دست آورم؟ یا "چگونه بازاریابهای جستجو موفق می شوند"

اطلاعات SEO از راهنمای گوگل وب مستر

گوگل برای رتبه بندی بهتر در موتور جستجوی خود دستور العمل های زیر توصیه میکند که رعایت کنید.

-         صفحات عمدتا برای کاربران مهم هستند ، نه برای موتورهای جستجو. کاربران خود را فریب ندهید یا مطالب مختلفی را به موتورهای جستجو ارائه ندهید تا برای کاربران نمایش داده شود.

-         یک سایت را با یک سلسله مراتب روشن و لینک های متنی ایجاد کنید. هر صفحه باید از حداقل یک پیوند متنی استاتیکی داشته باشد.

-         یک سایت مفید و اطلاعاتی را ایجاد کنید و صفحاتی را که به وضوح و دقیقا محتوای شما را توصیف می کنند بنویسید. اطمینان حاصل کنید که <title> عناصر و ویژگی های ALT شما توصیفی و دقیق هستند.

-         از کلمات کلیدی برای ایجاد URL های توصیفی استفاده کنید. ارائه یک نسخه از یک URL برای رسیدن به یک سند، با استفاده از ریدایرکت 301 تغییر مسیر یا ویژگی rel = "canonical" برای آدرس تکراری محتوا استفاده کنید.

 اطلاعات SEO از راهنمای بینگ وب مستر

مهندسان بینگ در مایکروسافت برای رتبه بندی بهتر در موتور جستجوی خود موارد زیر را توصیه می کنند:

-         مطمئن شوید یک ساختار دلخواه URL غنی از کلمات کلیدی موجود است.

-         اطمینان حاصل کنید که محتوای در داخل رسانه های غنی (Adobe Flash Player، جاوا اسکریپت، آژاکس) دفن نشده است و مطمئن شوید که رسانه های غنی لینک های خزنده ها را پنهان نمی کنند.

-         محتوای غنی از کلمه کلیدی را ایجاد کنید و کلمات کلیدی را مطابق با آنچه که کاربران جستجو انجام می دهند قرار دهید و به طور منظم مطالب تازه تولید کنید.

-         هیچگاه نوشته مورد نظر که میخواهید در موتورهای جستجو ایندکس شود را در داخل عکس قرار ندهید ، به عنوان مثال اگر میخواهید آدرس یا شماره شرکت در موتور جستجو ایندکس شود این موارد را در لوگوی شرکت قرار ندهید.

 علاوه بر این توصیه های رایگانی که داده شد، طی بیش از 15 سال تحقیق وب، وبمستر ها و کارشناسان مربوطه روش های استخراج اطلاعات در مورد نحوه رتبه بندی صفحات موتورهای جستجو را پیدا کرده اند. کارشناسان سئو و بازاریاب ها از این داده ها برای کمک به سایت های خود و مشتریان خود برای کسب موقعیت بهتر استفاده می کنند.

شاید ابزار بزرگتری برای وب مسترها وجود نداشته باشد که برای تحقیق در مورد فعالیت موتورها جستجو انجام دهند از جمله آزمایش ها، فرضیه های تست، و اظهار نظر ها می توانند استفاده کنند. از طریق همین فرآیند های تکراری سخت و دشوار هست که مقداری قابل توجهی در مورد چگونگی عملکرد موتورها میتوانند به دست بیاورند برخی از این آزمایش ها چیزی شبیه به این موارد است :

-         یک وب سایت جدید با کلمات کلیدی مزخرف ثبت کنید (به عنوان مثال، ishkabibble.com).

-         چندین صفحه را در آن وبسایت ایجاد کنید، همه مواردی که به اصطلاح مضحک باشند (به طور مثال، yoogewgally) را هدف قرار می دهند.

-         صفحات را تا حد امکان نزدیک و یکسان قرار دهید، سپس یک متغیر را در یک زمان تغییر دهید، و صفحات را با با قرار دادن متن، قالب بندی، استفاده از کلمات کلیدی، ساختار لینک و غیره آزمایش کنید.

-         رتبه بندی صفحات موتورهای جستجو را ثبت کنید

-         اکنون تغییرات کوچکی در صفحات ایجاد کنید و تأثیر آنها بر نتایج جستجو را تعیین کنید تا مشخص کنید چه عواملی ممکن است نتیجه را در مقایسه با همتایان خود افزایش یا کاهش دهد.

-         در درجه اول ضبط و مشخص کردن هر گونه نتیجه ای که به نظر موثر بوده است، در درجه دوم مجدد آنها را در دامنه های دیگر و یا با شرایط دیگر تست کنید. اگر در دیگر تست های چندگانه به طور مداوم نتایج مشابهی را به دست آورید ، شانس اینکه یک الگو را که توسط موتورهای جستجو استفاده می شود پیدا کرده باشید بالا هست.

یک نمونه تست انجام شده

در آزمون ما، ما با این فرضیه شروع کردیم که پیوند زودتر (بالا به بالا) در صفحه، وزن بیشتری را نسبت به یک پیوند در پایین صفحه ایجاد می کند. ما این آزمایش را با ایجاد یک دامنه مزخرف با یک صفحه اصلی و با پیوندهایی به سه صفحه از راه دور آزمایش کردیم که همه آنها یک کلمه مزخرفی دارند که دقیقا یک بار در صفحه نمایش داده میشوند.

 پس از اینکه موتورهای جستجو در صفحات کنکاش و خزیدن انجام دادند ، متوجه شدیم که صفحه هایی که با اولین لینک در صفحه اصلی بودند در رتبه اول قرار گرفته اند.

 این فرایند مفید است، اما تنها در کمک به آموزش بازاریابی جستجو کمک نمیکند.

از طریق روش هایی مانند تجزیه و تحلیل های حقوقی، تجربیات و آزمایش های زنده، عموم بازاریابان جستجو ، متوجه بسیاری از عملیات اساسی موتورهای جستجو و اجزای مهم ایجاد وب سایت ها و صفحاتی شدند که دارای رتبه بندی بالا و ترافیک قابل توجهی را کسب کرده اند شدند.

منبع : MOZ.COM

نظرات

نظر خود را بنوسید

بالا