Warning: Division by zero in /home/sabadsazco/public_html/modules/leoblog/controllers/front/blog.php on line 249

Warning: Division by zero in /home/sabadsazco/public_html/modules/leoblog/controllers/front/blog.php on line 252
چت زنده ابزاری برای افزایش فروش فروشگاه اینترنتی - فروشگاه ساز ، سبد ساز

چت زنده ابزاری برای افزایش فروش فروشگاه اینترنتی

گفت و گوی زنده با مشتریان


چت زنده و آنلاین ابزاری برای افزایش فروش فروشگاه اینترنتی

اگر یک فروشگاه آنلاین دارید قطعا می دانید که تبدیل کردن معدود مشتریانی که بر روی سایت شما حضور می یابند به مشتریان وفادار از مهم ترین اولویت ها برای شماست ؛ پس با راه اندازی چت زنده و آنلاین به مشتری خود حس رودرو بودن را القا کنید تا از حرف زدن با شما اعتماد جلب کند.

شما با چت زنده و آنلاین قادر خواهید بود که حس گفت و گوی حضوری برای خرید آنلاین یک محصول را به مشتری خود ارائه دهید ؛ در مواردی که شما با مشتری خود بصورت آنلاین چت می کنید احتمال خرید مشتری تا 51 درصد بیشتر می باشد.

اما در زمانی که کسب و کار شما یک کسب و کار کوچک می باشد ممکن است نتوانید بطور کامل وقت خوئد را بر روی فروشگاه بصورت آنلاین بگذارید ؛ فروشگاه ساز سبدساز این خدمت را به شما ارائه می دهد ، فقط کافیست درخواست خود را در سامانه پشتیبانی ما ثبت نمایید.

ارسال درخواست پشتیبانی

1. از زمان پرترافیک فروشگاه آنلایتان استفاده کنید

بطور حتم فروشگاه آنلاین مثل فروشگاه هایی که بطور حضوری مشتری می پذیرند در طول هفته روز هایی را دارد که ترافیک بیشتری از مراجعین آنلاین بر روی آن حضور دارند.
شما میتوانید با استفاده از ابزار Google Analytics و یا با توجه به روزها و ساعاتی که خودتان ثبت کردید می توانید این روز های پرترافیک فروشگاهتان را ثبت کرده و در آن زمان حضور فعال روی فروشگاهتان داشته باشید.

2. بر روی کیفیت زوم باشید تا کمیت

سعی کنید در پاسخ دادن به مشتریان بر روی چت زنده از مباحث خارجه پرهیز کنید و فقط پاسخ های دقیق و روشن در رابطه با فروشگاه و محصولی که مشتری سوال کرده پاسخ دهید.

روش دیگری که برای کاهش تعداد مکالمات خارجه به شما پیشنهاد می شود این است که قبل از شروع چت از یک فرم اطلاعات تماس استفاده کنید. با اجباری کردن ورود اطلاعات مشتری مانند نام، ایمیل، شماره تلفن و … قبل از شروع چت آنلاین، افرادی که مشتری جدی فروشگاه آنلاین شما نیستند فیلتر خواهند شد. همچنین دریافت این اطلاعات به پاسخگویی بهتر شما کمک خواهد کرد.

3. بازخورد ها را برای بهبود فروشگاهتان را درنظر بگیرید

شما تنها با چند ساعت وقت در هفته که برای مشتریان خود میگذارید متوجه خواسته ها و نیازهای آن ها می شوید و میتوانید فروشگاه خود را با توجه به نیاز مشتری مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و تغییرات جدید را اعمال نمایید. قطعا نتیجه آن را در میزان فروش فروشگاه آنلاین خود مشاهده خواهید کرد. همچنین با رفع نقص ها و برخی مشکلاتی که متوجه آن شدید تعداد سوالات ایجاد شده در ذهن مشتری را کم خواهید کرد.

در ادامه این مطلب مطالب زیر به شما کمک خواهد کرد که بتوانید از آنها در بهبود فروشگاهتان بهره بگیرید:

  • واژه شناسی مشتریان : آیا نامی که برای محصولات خود انتخاب کرده‌اید با نامی که کاربران از آن استفاده می‌کنند متفاوت است؟ بهتر است نام محصول ها و شاخه ها و سایز موارد کپی رایتینگ را بر اساس ذهنیت کاربران انتخاب کنید.
  • ترکیب‌بندی و راهبری مشتریان : آیا با تعداد زیادی افراد مکالمه داشته‌اید که در فروشگاه آنلاین شما سردرگم شده‌اند؟ بطور مثال برخی از مشتریان نمی دانند که چگونه به صفحه اول برگشته و یا منوی فروشگاه را  نمی توانند پیدا کنند. در این موقعیت بهتر این است با اعمال تغییراتی در فروشگاه آنلاین خود نحوه حرکت کاربر در صفحات گوناکون را بهینه کنید و یا یک طراح حرفه‌ای استخدام کرده تا این کار را برای شما با درک هویت بصری پیاده سازی کند.
  • سوالات متداول مشتریان : اگر یک سوال در مورد یک محصول بار ها توسط مشتریان از شما پرسیده می شود پاسخ سوال را بصورت توضیحات (محتوای محصول) داخل صفحه آن محصول قرار دهید.
  • درخواست‌ها و پیشنهادهای مشتریان: پیگیری و راهبری درخواست‌های جدید از سمت مشتریان می‌تواند بسیار خسته‌کننده باشد اما اگر مشتریانتان به طور مداوم درخواست ‌هایی مانند رنگ‌های بیشتر یا ارسال سریع‌تر را دارند، ارزش آن را دارد که بررسی کنید و این درخواست ها را اعمال کنید.  همچنین درخواست های مشتریان خود را در یک فایل یادداشت کرده تا در زمان معین به آن ها بپردازید.

4. از مکالمه تا تبدیل شدن به مشتری

برای افرادی که فروشگاه آنلاین کوچکی دارند ابزار چت زنده و آنلاین می تواند ابزار مهمی برای رشد و قدرت آنها باشد ، ما با راه اندازی فروشگاه انلاین شما این مهم را نیز برای شما فعال می کنیم یا چناچه از فروشگاه ساز سبدساز استفاده می کنید میتوانید از این لینک چت زنده و انلاین را دانلود نمایید.

 

نظرات

نظر خود را بنوسید

بالا