Warning: Division by zero in /home/sabadsazco/public_html/modules/leoblog/controllers/front/blog.php on line 249

Warning: Division by zero in /home/sabadsazco/public_html/modules/leoblog/controllers/front/blog.php on line 252
20 تکنیک افزایش رتبه (سئو) در موتورهای جستجو - فروشگاه ساز ، سبد ساز

20 تکنیک افزایش رتبه (سئو) در موتورهای جستجو

در این آموزش ما سعی میکنیم شما را  با 20 روش جهت بهینه سازی سایت یا فروشگاه اینترتی آشنا کنیم.


در این مقاله ما سعی کرده ایم تا نکاتی را به شما آموزش دهیم که از طریق آن بتوانید به صورت کاملا طبیعی برای وب سایت خود ترافیک و بازدید کننده ایجاد نمایید. منظور از کلمه طبیعی اینکه وب سایت شما به صورت عادی در نتایج جستجو دیده شود بدون آنکه شما در قبال این بازدیدها مبالغی را پرداخت کرده باشید. البته جستجوهای پولی نیز بخشی از بازاریابی موتورهای جستجوگر به شمار می رود.

1- کلمات کلیدی مناسب را انتخاب کنید

بهترین کلمات کلیدی برای فروشگاه یا وب سایت تان را جستجو و به کار بگیرید . یکی از این موارد این است که ببینید رقبایتان از چه کلمات کلیدی استفاده می کنند و از ابزارهای کلمات کلیدی استفاده کنید. این نکته را در نظر بگیرید که بازدیدکنندگان سایت شما از چه کلمات کلیدی برای پیدا کردن سایت یا فروشگاه شما در موتورهای جستجو استفاده می کنند.


 به جای کلمات کلیدی از عبارت کلیدی استفاده کنید.اگر عنوان صفحه شما به جای کلمات کلیدی شامل عبارات کلیدی باشد، احتمال اینکه شما در موتورهای جستجو برای جستجوهای خاص کاربر رتبه بالاتری کسب کنید، بیشتر است.

در این قسمت ما به تعریف کلمه یا کلمات کلیدی می پردازیم

به کلمه یا کمله های مهم (کلیدی) یک صفحه از متن ، محصول یا بلاگ ، کلمه کلیدی آن صفحه می گویند. به زبان ساده تر ، به کلماتی که ما دوست داریم مشتریان یا کاربران از طریق آنها ما را در نتیجه موتور های جستجو پیدا کنند کلمه کلیدی می گویند.

برای هر مطلبی که در بلاگ یا سایت یا فروشگاه خود می نویسید کلمه کلیدی مناسبی انتخاب کنید و سعی کنید محتوا صفحه را بر اساس آن بنویسید و سعی کنید خیلی از کلمات کلیدی در متن استفاده نکنید و جمله بندی خود را طوری تنظیم کنید که کلمات کلیدی مورد نظر را شامل شود و این کلمات را در توضیحات اصلی ، عنوان یا تایتل صفحه و آدرس دهی بکار بگیرید.

در صورتی که شما برای سئوی یک سایت ، فروشگاه و یا صفحات آن کلمات کلیدی مناسبی انتخاب نکنید ، چه از نظر تعداد رقبای که دارید و چه از نظر تعداد جستجوی ماهیانه ی آن، عملیات سئو یا بهینه سازی آن کاری بس بیهوده است. به این صورت که فرض کنید وب سایت یا فروشگاه خود را برای کلمه یا کلماتی بهینه سازی می کنید هیچ جستجوی در ماه ندارد ، پس بهتر است که سایت خود را سئو نکنید که هم هزینه و هم زمان کمتری از دست داده باشید.

یا مثلا عملیات سئوی سایت را برای کلمه ای انجام می دهید که تعداد رقبای آن خیلی زیاد هستند. مثلا عبارت “طراحی سایت” دارای رقبای بسیار و پرقدرتی هست. بنابراین سئو یک سایت برای این کلمه کاری پرهزینه ، وقت گیر و دشوار است.

در نتیجه برای انتخاب یک کلمه کلیدی باید موارد بسیاری را بررسی کرد تا به نتیجه مطلوب و دلخواه خود برسید.

2- کلمات کلیدی خود را بولد کنید

هر چند این تکنیک قدیمی است اما هنوز تاثیر گذار است و می توانید کلمات کلیدی خود را در متن هایلایت کنید. اما از استفاده بیش از حد کلمات کلیدی در متن پرهیز کنید.

3- از اعداد استفاده کنید.

اینکار یک خلاقیت عالی است. مطمئنا کاربران عبارت " 50 نکته کلیدی برای سئو سایت" را سرچ نمیکنند ولی به احتمال زیاد بر روی لینکی که با عنوان "نکته کلیدی برای سئو سایت" است را کلیک میکنند. حتی می شود گفت بر روی لینکی با عنوان "نکته کلیدی برای سئو سایت – 50 نکته عالی و کاربردی" هم کلیک خواهند کرد. اعداد توجه کاربر را به خود جلب میکنند خصوصا اگر در ابتدا قرار بگیرند.

4- در هر صفحه وب سایت شما باید یک تگ عنوان منحصر به فرد و یکتا داشته باشد.

قرار دادن کلمات کلیدی خاص در عنوان هر صفحه باعث می شود صفحات وب سایت شما راحت تر برای موتورهای جستجو دسته بندی و ایندکس شوند.

5- آدرس لینک های خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید

سعی کنید از کلمات کلیدی خود نیز در لینک ها استفاده کنید سعی کنید ، تعداد کاراکترهای تگ عنوان شما نباید بیشتر از 69 باشد ،  کلمات کلیدی زیادی قرار ندهید، زیاد از کاما "," کاراکترهای خاص و اعداد استفاده نکنید. SEO-friendly URL را فعال کنید.

6- مطلب را برای بازدید کننده بنویسید نه موتور جستجو

(به این صورت که رعایت موارد فوق گرامر و خوانایی مطلب را خراب کند پس خودتان را جای کاربر بگذارید و ببنید با خواندن چنین مطلبی جذب آن می شوید یا خیر)

7- برای دامنه خود گواهینامه Ssl بگیرید

یکی از امتیازات در گرفتن رتبه بهتر داشتن گواهینامه اس اس ال می باشد، و از نظر موتور های جستجو وب سایت هایی که امن هستند از https به جای http استفاده می کنند و حالا آن ها در نتایج بالاتری قرار می گیرند.

در ضمن سایت های زیادی برای ارائه رایگان ssl وجود دارند که می تونید با یه جستجوی ساده در گوگل پیدا کنید .

در صورتی که امکان نصب و تنظیمات ssl را ندارید از پشتیبانی میزبانی خود این درخواست را بدهید تا برای شما انجام دهند.

8- وب سایت یا فروشگاه خود را به درستی سازماندهی کنید

شما باید مطمئن شوید که وب سایت شما و منوهای شما در مکان مناسبی قرار گرفته اند و بازدیدکنندگان می توانند چیزی که به دنبال آن بودند را به سادگی بیابند.

مطمئن شوید که محتوا و خدمات شما در سایت در مکان مناسبی قرار دارد و بازدید کنندگان و مشتریان با کمترین صرف زمان می توانند به محتوای مورد نظر دسترسی داشته باشند. از منو های قدیمی و آبشاری سعی کنید استفاده نکنید ، چون استفاده از این نوع منو ها بیشتر کاربر یا مشتری را سردرگم و پیدا کردن موضوع رو را برایشان سخت میکنه پس پیشنهاد ما استفاده از مگامنو هست که در یک نگاه تمامی دسته بندی های شما قابل مشاهده و کلیک باشد.

پس سعی کنید با حداکثر 3 کلیک مشتری بتواند به محتوای مورد نظر خود در سایت شما دسترسی داشته باشد.

9- افزایش کیفیت محتوا سایت

تمامی موتورهای جستجو نظیر گوگل و بینگ برای یافتن محتوای باکیفیت بهینه شده اند. روش های آن ها برای تعیین کیفیت بستگی به الگوریتم های زیادی دارد، محتوای شما نباید خیلی تخصصی باشد ، غلط املایی نداشته باشد ، ضعیف نباشد. هر چه کاربر وقت بیشتر در سایت شما صرف کند از لحاظ موتور جستجو بهتر و بهینه تر است اما اگر به سرعت کاربر از سایت شما خارج شد یک امتیاز منفی از سمت موتور جستجو دریافت می کنید.

پس سعی کنید محتوای خود بهترین شیوه بیان کنید ، از تصاویر و نمودارها و جداول استفاده کنید.

10- افزودن یک کلمه کلیدی به هر عنوان صفحه

عنوان وب سایت شما بخش بسیار مهم متن است چرا که آن به خواننده می گوید صفحه درباره چه چیزی است و به موتورهای جستجو می گوید صفحه تماما درمورد چه چیزی است. بنابراین بهتر است سعی کنید یک یا چند کلمه کلیدی داخل عنوان اضافه کنید. مطمئن بشید عنوان صفحه هنوز خواندنش برای بازدیدکنندگان آسان است.

11- از گذاشتن مطالب کپی اکیدا خودداری کنید.

همیشه سعی کنید برای مطلب یا محصول مورد نظر خود ، خودتان محتوا ایجاد کنید و از مطالب کپی به هیچ عنوان استفاده نکنید، در هر زمینه ای ابتدا سعی کنید به خوبی فکر کنید ، سپس محتوای مد نظر را آماده کنید ، سعی کنید محتوای خود را در حد امکان از منابع خارجی ترجمه کنید تا هم محتوای غیر تکراری داشته باشید و هم جدید ، عکس های متناسب یا ویدئوی مرتبط با محتوای خود ایجاد کنید.

به یاد داشته باشید هر چه محتوای شما پر بارتر باشد سئوی بهتر در موتور های جستجو کسب می کنید.

12- سرعت بارگزاری سایت

زمان بارگزاری سایت مدت زمانی است از آغاز بارگزاری سایت تا نقطه ای که همه چیز بارگزاری شده است. زمان بارگزاری طولانی به برای سئو وب سایت شما زیان بار خواهد بود. پس سعی کنید از میزبانی شرکت های معتبر استفاده کنید و اگر سایت یا فروشگاه بزرگی دارید برای جبران کاهش بارگزاری سایت از سرور اختصاصی استفاده کنید .


13- بهینه سازی لینک های داخلی

هر صفحه بهتر است داخل آن حداقل سه لینک داشته باشد.لینک های داخلی لینک هایی هستند که یک صفحه را به صفحه ای دیگر همان وب سایت  لینک می کنند. لینک های خارجی لینک هایی هستند که یک صفحه را به صفحه ای در خارج از وب سایت لینک می کنند. پس همیشه روی استفاده از لینک های داخلی و خارجی که بک لینک نیز گفته می شود تمرکز و توجه ویژه ای داشته باشید .

14- استفاده از تگ های H در صفحات

نحوه درست استفاده از آنها را فرابگیرید و سپس در صفحات خود از آن ها استفاده کنید. این تگ ها به موتورهای جستجو اینکه کدام کلمه ها مهم هستند را نشان می دهند.

در هر صفحه سعی کنید از تگ H1 یکبار استفاده کنید، استفاده از تگ های پاراگراف این پیام را به موتور جستجو می دهد که متن پاراگراف در چه خصوصی است.

استفاده از سر فصل ها یا تگ های H به مشتری یا بازدید کننده کمک می کند که تا در مسیر درست قرار بگیرد چون خواندن از روی صفحه نمایش دشوار است و شما هم در حال تلاش برای گفتن مطلبی هستید که ممکن است مشتری به راحتی از کنار آن عبور کند و توضیحات شما را از دست بدهد اما عنوان ها یا تگ ها به مردم کمک می کنند تا در مسیر درست حرکت کنند.

بعضی از مدیران دوست دارند مخاطبان خود را به بخش های مختلف سایت یا فروشگاه بکشند به یاد داشته باشید که تمرکز و هدف اصلی استفاده از عنوان ها یا تگ ها این است که متن را برای خواندن و درک بهتر آسان تر کند.

H1 عنوان صفحه یا پست وبلاگ یا عنوان محصول است، و شما فقط باید آن را در هر مقاله یا پست و یا صفحه فقط یکبار استفاده کنید. سرفصل های یا تگ های h1 به بعد را  می توان چند بار استفاده کرد، تا زمانی که آنها از یک ساختار سلسله مراتبی پیروی کنند - بنابراین قبل از استفاده از H3 در یک موضوع باید از H2 استفاده کنید. اما شما می توانید بعد از استفاده از H3 دوباره به عقب بر گردید و از H2 استفاده کنید. در اینجا یک مثال از ساختار عنوان است:
H1: کفش کتونی آدیداس عالی است
H2: چرا کفش های آدیداس بسیار جذاب هستند
H3: کفش آدیداس صورتی است
H3: کفش های آدیداس انعطاف پذیر هستند H3: کفش آدیداس ارزان است
H2: از کجا کفش آدیداس را خریداری کنیم؟
H3: فروشگاه های آنلاین ما

15- اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

حتما از شبکه های اجتماعی جهت معرفی و کسب و کار خود استفاده کنید چرا که مکمل بسیار خوبی برای شناساندن شما به هزاران مشتریا یا کاربر جدید برای سایت شما هستند و صدها ویجت برای این کار وجود دارد که شما می توانید از آنها برای اتصال فروشگاه یا سایت به شبکه های اجتماعی استفاده کنید.


16- تصاویر خود را بهینه کنید

مطمئن شوید بارگزاری تصاویر وب سایت شما مدت زمان زیادی طول نمی کشد و مطمئن شوید که تگ ALT و title آنها را وارد شده است. اگر می توانید برای آنها عنوان وارد کنید. همچنین شما باید نام فایل ها را متناسب با محتوای خود انتخاب کنید. و همیشه سعی کنید تصاویر خود را از طریق فتوشاپ save for web ذخیره کنید که تصاویر به لحاظ حجمی کمتر و بهینه تر شوند ، سایت های زیادی هم برای بهینه سازی تصاویر وجود دارند که یکی از سایت های خوب در این زمینه این سایت هست. تنها کاری که لازم هست انجام بدید تصاویر مورد نظر را آپلود و میزان درصدی که نیاز هست از میزان رنگ ها کاسته و تصویر بهینه بشه رو مشخص کنید و اقدام به دانلود تصاویر کنید.


17- یک سایت مپ یا نقشه سایت بسازید

یک XML sitemap ایجاد کنید. بعد از ساخت آن، شما باید آدرس سایت مپ خود را به گوگل وبمستر یا بینگ وبمستر اضافه کنید. سایت های زیادی برای ایجاد نقشه سایت وجود دارند که با وارد کردن اسم دامنه سایت یا فروشگاه خود می توانید بعد از مشخص کردن یک سری فاکتور ها نسبت به دانلود نقشه سایت خود اقدام کنید.


18- وب سایت خود را جهت نمایش در موبایل و تبلت بهینه کنید

این نکته خیلی مهم است که چرا افراد جستجوهای بیشتری با موبایل نسبت به کامپیوتر دسکتاپ یا لپ تاپ انجام می دهند. مطئن شوید که وب سایت شما به راحتی می تواند در موبایل و تبلت بارگزاری شود. مثلا تکمیل کردن فرم های تماس باید به سادگی انجام شود. سعی کنید کاربر فقط با اسکرول کردن به محتوای مورد نظر دسترسی پیدا کند.


19- متا تگ Description را وارد کنید

حتما روی استفاده از متا تگ و توضیحات متاتگ زمان کافی بزارید چون این متاتگ در نتایج جستجوهای موتورهای جستجو به نمایش درخواهد آمد. عنوان آن را طوری انتخاب کنید که به افراد در مورد متن کمک بیشتری کند و باعث کلیک کردن بیشتر توسط آن ها شود. و سعی کنید در عنوان متا و توضیحات متا نیز یک یا دو کلمه کلیدی مرتبط نیز استفاده شود.

20- فرم ها را ساده بگیرید

نظرات

نظر خود را بنوسید

بالا