رتبه بندی الکسا چیست و آیا اهمیت دارد؟

مردم عاشق چسباندن اعداد بر روی چیزها هستند، معمولا برای مقایسه آنها با چیزهای مشابه. وبسایت ها هم از این قضیه مستثنا نیستند حتی اگر مدیر وبسایت نخواهد که وبسایتش مورد مقایسه قرار گیرد. رتبه بندی الکسا چیزی است که هر کسی که با صنعت اینترنت مرتبط است معمولا با آن آشنا است. چندین سال است که الکسا یک معیار بسیار مؤثر و مهم برای تعیین محبوبیت یک وب سایت است .


رتبه بندی الکسا چیست و آیا اهمیت دارد؟

مردم عاشق چسباندن اعداد بر روی چیزها هستند، معمولا برای مقایسه آنها با چیزهای مشابه. وبسایت ها هم از این قضیه مستثنا نیستند حتی اگر مدیر وبسایت نخواهد که وبسایتش مورد مقایسه قرار گیرد. رتبه بندی الکسا چیزی است که هر کسی که با صنعت اینترنت مرتبط است معمولا با آن آشنا است. چندین سال است که الکسا یک معیار بسیار مؤثر و مهم برای تعیین محبوبیت یک وب سایت است .

 

تاریخچه

الکسا در سال ۱۹۹۶ تاسیس شد، الکسا یک شرکت در کالیفرنیا است که در زمینه ارایه داده‌های ترافیک وب که از طریق نوارهای ابزار و مرورگرهای وب مختلف جمع‌آوری شده‌اند، تخصص دارد. برخی از فعالیت های پیشین قابل توجه الکسا عبارتند از: تهیه یک پایگاه داده ای که به عنوان مبنایی برای ایجاد ماشین Wayback و ایجاد امکانات مختلف جستجو (که در حال حاضر عمدتا متوقف شده) بوده است.البته شناخته شده ترین محصول آنها ،سیستم رتبه بندی الکسا است .

الکسا چگونه اندازه گیری می شود؟

الکسا در طول یک دوره سه ماهه با استفاده از دو معیار برای تصمیم گیری بر روی رتبه بندی یک وب سایت یعنی تعداد بازدید های صفحه و تعداد بازدید کنندگان منحصر به فرد استفاده می کند. رتبه بندی سایت به تعداد دفعاتی که URL های وب سایت شما توسط کاربران مشاهده می شود، محاسبه می شود. بازدید کنندگان منحصر به فرد، تعداد افرادی است که برای اولین بار از وب سایت شما بازدید می کنند. اگر همان کاربر وب سایت شما را دو یا سه بار در روز بازدید کند، به عنوان یک بازدید تنها به حساب می آید.

به سادگی به وب سایت رسمی الکسا بروید، نام دامنه کامل خود را تایپ کنید و نتیجه را مشاهده کنید. با پیمایش به پایین صفحه میتوانید دیگر نتایج مانند نرخ جست و جو، بازدید روزانه، میزان زمان بازدید، و همچنین جمعیت های مختلف، لیستی از سایت هایی که لینک کردید و حتی سرعت بارگذاری صفحه را مشاهده کنید. آیا رتبه بندی الکسا اهمیت دارد؟ این یکی از عواملی است که تبلیغ کنندگان در نظر دارند. وب سایت هایی با رتبه بندی الکسا بالا معمولا سودمندتر هستند و تبلیغات بیشتری را جذب می کنند. این همچنین کمک می کند تا ارزش کل پولی وب سایت خود را ارزیابی کنید. همچنین برای وبسایت های تجاری، بازدیدکنندگان با استفاده از آن میتوانند متوجه شوند وبسایت شما چقدر برای خرید امن و قابل اطمینان است.  

 

چگونه رتبه الکسا سایت خود را مشاهده کنم؟

به سادگی به وب سایت رسمی الکسا بروید، نام دامنه کامل خود را تایپ کنید و نتیجه را مشاهده کنید. با پیمایش به پایین صفحه میتوانید دیگر نتایج مانند نرخ جست و جو، بازدید روزانه، میزان زمان بازدید، و همچنین جمعیت های مختلف، لیستی از سایت هایی که لینک کردید و حتی سرعت بارگذاری صفحه را مشاهده کنید.

 آیا رتبه بندی الکسا اهمیت دارد؟ 

این یکی از عواملی است که تبلیغ کنندگان در نظر دارند. وب سایت هایی با رتبه بندی الکسا بالا معمولا سودمندتر هستند و تبلیغات بیشتری را جذب می کنند. این همچنین کمک می کند تا ارزش کل پولی وب سایت خود را ارزیابی کنید. همچنین برای وبسایت های تجاری، بازدیدکنندگان با استفاده از آن میتوانند متوجه شوند وبسایت شما چقدر برای خرید امن و قابل اطمینان است.  

نتیجه گیری 

من شخصا امیدوارم که الکسا به کار کردن ادامه دهد زیرا مطمئنا می تواند یک رتبه را به هر وبسایتی نسبت دهد که ما را قادر به مقایسه بین وبسایت ها می سازد. حد اقل هنوز سیستمی برای جایگزینی الکسا اختراع نشده است. در صورتی که از شرکت ما برای ساخت فروشگاه خود اقدام می کنید ضمن ساخت فروشگاه با امکانات بی نظیر از خدمات سئو رایگان نیز بهره مند می شوید یا اینکه می توانید از خدمات سئو جداگانه استفاده کنید.

 منبع : winningwp.com/alexa-traffic-rank

نظرات

نظر خود را بنوسید

بالا