راه اندازی فروشگاه آنلاین

فروش آنلاین، که بیشتر به عنوان تجارت الکترونیک شناخته می شود، به شدت در حال افزایش است. همانطور که Forrester گزارش می دهد، میزان فروش تجارت الکترونیک در سال 2011 به بیش از 202 میلیارد دلار رسیده است و پیش بینی می شود که در سال 2019، 62 درصد افزایش یابد


فروشگاه آنلاین خود را در شش مرحله ساده راه اندازی کنید

فروش آنلاین، که بیشتر به عنوان تجارت الکترونیک شناخته می شود، به شدت در حال افزایش است. همانطور که Forrester گزارش می دهد، میزان فروش تجارت الکترونیک در سال 2011 به بیش از 202 میلیارد دلار رسیده است و پیش بینی می شود که در سال 2019، 62 درصد افزایش یابد تا به 327 میلیارد دلار در سال2019  برسد. خوشبختانه، شروع به کار برای راه اندازی فروشگاه بسیار ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید.

فقط کافی است این شش مرحله ی ساده را انجام دهید همین ( :

1- تصمیم بگیرید چه محصولاتی را میخواهی بفروش برسانید. قبل از هر کاری مهم است تصمیم بگیرید که کدام محصولات برای خرید آنلاین است. هر محصولی که انتخاب می کنید، مهم این است که با محصولات مورد علاقه تان کار کنید یعنی چیزهایی که علاقه داریداحتمال فروششان بالاست را بفروشید و درکل به کارتان عشق بورزید.چون شما احتمالا با این محصولات هرروز روبرو خواهید شد و این مهم است. اگر نمی توانید محصولاتی را تهیه کنید از فروشندگان دیگر اجناس را در سایت خود بفروش برسانید.

2- بهترین راه حل تجارت الکترونیک یا به قول معروف بهترین پلتفرم را انتخاب کنید. بسته به بودجه و میزان تجربیات خود و دیگران بهترین راه حل تجارت الکترونیک را که مناسب فروشگاه شماست انتخاب کنید. یعنی چه ؟!

میزبانی وب(Host) : سایت هایی که هاست میفروشند یا همان میزبانان وب در واقع وبسایت شما را در سرورهای بسیار قوی خود قرار می دهند.همچنین یک نرم افزار فروشگاه ساز تحت وب مانند پرستا شاپ را ارائه می دهند.شما می توانید برای دریافت هاست از خدمات ما استفاده کنید.

لایسنس و امنیت : علاوه بر نرم افزار فروشگاه ساز شما باید یک سیستم امنیتی برای هاست خود پیدا کنید تا آنرا دربرابر حملات احتمالی بیمه کنید که البته هاست هایی که ما ارائه می دهیم تمام این امکانات را دارا هستند.

متن باز بودن(Open source) : شاید شنیده باشید که برخی ها تبلیغ می کنند "ساخت فروشگاه از صفر تا صد" متن باز بودن به این معنی است که شما بتوانید باتوجه به سلیقه ی خود در سایت دستکاری کنید. این ویژگی در بین برنامه نویسان به "انعطاف پذیری "هم مشهور است.پرستا شاپ جزو انعطاف پذیرترین فروشگاه ساز ها در نوبه ی خود است، البته امکانی در سایت ما وجود دارد که شما می توانید وبسیات خود را کاملا شخصی سازی شده و به طور اختصاصی راه اندازی کنید.

3- شروع به ساختن فروشگاه خود کنید. اکنون زمان ساختن فروشگاه است. بسته به پلتفرمی که انتخاب کردید،شما نیاز به این دارید که عملا با آن پلتفرم کار کنید و صفحه اصلی و همچنین صفحات محتوا و... را بسازید.همچنین شما نیاز به یک نام تجاری برای خود دارید. علاوه بر این نکته مهم دیگر طراحی تصاویر و لوگو است که باید گویای فروشگاه شما باشد.

4- دامنه مورد نظر خود را ثبت کنید. نام دامنه شما آدرس وب ((URL  است که مشتریان فروشگاه شما را بووسیله ی آن پیدا می کنند. این یکی از مهمترین مراحل است پس آن را ساده نگیرید. دامنه ای انتخاب کنید که کوتاه، ساده و در عین حال گویای کسب و کار شما باشد. بعد از آن باید پسوند دامنه را انتخاب کنید مثلا (.ir ,.com, .biz, .net) و کلی پسوند های دیگر. البته باید فکر هزینه را هم بکنید چون پسوند های .ir قیمت بر مراتب پایین تری دارند.

5- تراکنش ها و پرداخت ها. ما همه برای پول کسب و کار می کنیم آیا غیر از این است؟ مرحله بعدی این است که شما تصمیم بگیرید چگونه پرداختی ها را از مشتریان دریافت کنید. بسیاری از فروشگاه ها با PayPal یا Google Checkout کار می کنند، اما شما می توانید کارت های اعتباری را هم قبول کنید که خیلی حرفه ای تر است. اگر این انتخاب شما باشد باید درمورد این کارت ها و امکانات آنها اطلاعات کسب کنید به ویژه برخی حساب ها را چک کنید تا مطمئن شوید که تمامی دریافتی ها واضح و روشن باشد.

6-کسب و کار خود را رونق دهید. وقتی که همه چیز آماده شد باید بازاریابی کنید تا مشتریان را جذب کنید.مثلا از طریق ایمیل، رسانه های اجتماعی، افزایش سئوی سایت یا سایر اشکال بازاریابی آنلاین. مهم این است که فروشگاه خود را با گروه عمده ای از مردم به اشتراک بگذارید. به عبارت دیگر، حتی اگر سایت شما شگفت انگیز ترین سایت در جهان باشد، اگر کسی نتواند فروشگاه شما را پیدا کند، بی فایده است. شما می توانید در زمینه تبلیغات گسترده هم اطلاعات کسب کنید و از آنها برای رشد کسب و کار خود استفاده کنید.

فروش آنلاین می تواند یک تجربه ی بسیار مفید و آموزنده باشد که به شما اجازه می دهد خودتان و روحیه کارآفرینی خود را آزمایش کنید. مهمتر از همه اینکه، می توانید یک کسب و کار جدید راه اندازی کنید. اگر شما آماده اید شروع کنید، این شش مرحله می تواند به شما در مسیر موفقیت کمک کند.

منبع : www.legalzoom.com

نظرات

نظر خود را بنوسید

بالا