Warning: Division by zero in /home/sabadsazco/public_html/modules/leoblog/controllers/front/blog.php on line 249

Warning: Division by zero in /home/sabadsazco/public_html/modules/leoblog/controllers/front/blog.php on line 252
تجارت الکترونیک چیست ؟ - فروشگاه ساز ، سبد ساز

تجارت الکترونیک چیست ؟

تجارت الکترونیک به معنای خرید و فروش محصولات در سرویس های آنلاین یا از طریق اینترنت است. تجارت الكترونيكي مدرن معمولا از اینترنت براي حداقل يك بخش از چرخه خود استفاده مي كند، گرچه ممكن است از فناوري هاي ديگر مانند پست الكترونيك نيز استفاده كند. معاملات معمول تجارت الکترونیک شامل خرید کتاب های آنلاین (مانند آمازون) و خرید موسیقی مانند (iTunes Store)و بسیاری دیگر می شود.


تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک به معنای خرید و فروش محصولات در سرویس های آنلاین یا از طریق اینترنت است. تجارت الكترونيكي مدرن معمولا از اینترنت براي حداقل يك بخش از چرخه خود استفاده مي كند، گرچه ممكن است از فناوري هاي ديگر مانند پست الكترونيك نيز استفاده كند. معاملات معمول تجارت الکترونیک شامل خرید کتاب های آنلاین (مانند آمازون) و خرید موسیقی مانند iTunes Store))و بسیاری دیگر می شود.
کسب و کار تجارت الکترونیک نیز ممکن است برخی یا همه موارد زیر را استفاده کند:

 • 1- خرید آنلاین برای خرده فروشی مستقیم به مصرف کنندگان از طریق وب سایت ها و برنامه های تلفن همراه و مکالمه از طریق چت زنده
 • 2- ارائه یا شرکت در بازار های آنلاین، که روند کسب و کار را برای مصرف کننده سرعت می بخشد .
 • 3- تبادل اطلاعات الکترونیکی کسب و کار
 • 4- پشتیبانی به مشتریان آینده و ایجاد شده توسط ایمیل یا فکس
 • 5- مبادلات ارزی آنلاین

نرم افزار های تجاری

 1. برخی از نرم افزارهای مربوط به تجارت الکترونیکی عبارتند از:
 2. نرم افزار سبد خرید
 3. شبکه اجتماعی
 4. تله کنفرانس
 5. دستیار مجازی (هوش مصنوعی)
 6. سیستم های پرداخت داخلی و بین المللی
 7. بانکداری آنلاین
 8. رزرو های آنلاین
 9. کیف پول دیجیتال

تأثیر بر اشتغال

تجارت الکترونیک به ایجاد فرصت های شغلی جدید به دلیل سرویس های مرتبط با اطلاعات، برنامه های نرم افزاری و محصولات دیجیتال کمک می کند. توسعه تجارت الکترونیک موجب ایجاد شغل هایی می شود که نیاز به کارکنان بسیار ماهر برای مدیریت حجم زیادی از اطلاعات، خواسته های مشتریان و فرایندهای تولید دارند. به دلیل اینکه تجارت الکترونیک نیاز به ذخایر کافی دارد که باید به موقع به مشتریان تحویل داده شود، انبار یک عنصر مهم می شود. انبار نیاز به کارکنان بیشتری
برای مدیریت، نظارت و سازماندهی دارد.

تاثیر بر مشتریان

تجارت الکترونیک راحتی را برای مشتریان به ارمغان می آورد، زیرا آنها مجبور نیستند خانه را ترک کنند و تنها نیازمند مرور وب سایت های آنلاین هستند، به ویژه برای خرید محصولاتی که در مغازه های اطراف فروخته نمی شوند. این می تواند به مشتریان کمک کند که محصولات وسیعتری را خرید و زمان خود را ذخیره کنند. آنها می توانند در مورد محصولات تحقیق کنند و قیمت ها را در میان خرده فروشان مقایس کنند. همچنین خرید آنلاین اغلب باعث ارتقاء کیفیت یا تخفیف فروش می شود، بنابراین قیمت آن برای مشتریان مناسب تر خواهد بود. علاوه بر این، تجارت الکترونیک اطلاعات دقیق محصولات را فراهم می کند؛ حتی کارکنان در فروشگاه نمی توانند چنین توضیحات دقیقی ارائه دهند. مشتریان همچنین می توانند تاریخ سفارش آنلاین را بررسی و پیگیری کنند.

تکنولوژی های تجارت الکترونیک هزینه های معامله را با فراهم کردن فضایی امن برای تجارت ، کاهش می دهند و باعث از بین رفتن واسطه ها می شوند.

منبع : https://en.wikipedia.org/wiki/E-commerce

نظرات

نظر خود را بنوسید

بالا